Společnost FORMICA CZ je komplexním dodavatelem dokončovacích technologii pro ofsetové a digitální provozy. Portfolio více než 30 světových dodavatelů profesionálních dokončovacích technologii zaručuje našim zákazníkům prakticky neomezený růst s ohledem na jejich aktuální potřeby.

Je jedno kdo to začal, my to dokončíme.
Komplexní řešení knihařských dokončovacích technologií.

Nabízíme komplexní řešení


 • Analýza aktuální situace: technologie a výrobní procesy.
 • Vytipování rezerv a úzkých míst ve výrobním procesu a technologiích.
 • Návrh řešení na zefektivnění Vaší výroby a otevření nových možností pro Vaše zákazníky.
 • Dodání, instalace a zaškolení všech námi dodaných technologií.
 • Dodání nové i použité technologie.
 • Záruční a pozáruční servis včetně pohotovosti „24“.
 • Dodávky náhradních dílů a spotřebních materiálů.
 • Expresní dodávky náhradních dílů.
 • Výkup použitých technologií.
 

Náš příběh


Se službami FORMICA CZ jsme na poli profesionálních knihařských dokončovacích technologií již od roku 1995. Za celou historii našeho fungování máme jediný cíl nabízet komplexní služby a servis.

sidlo Čsestlicedemocentrum Čestliceexport Mladá Boleslavsklad Hostivice

rok 1995

Do podvědomí svých zákazníků se společnost dostala již v roce 1995 jako jeden z nejvýznamnějších dovozců kancelářské techniky. Zásadním posunem v rozvoji společnosti bylo zahájení výroby jednostranných laminovacích strojů zn. FOLIANT.

rok 2000

Od roku 2000 jsme postupně vybudovali vlastní distribuční síť ve více jak 80 zemích světa, kam úspěšně tyto stroje vyvážíme.

rok 2004

Od roku 2004 jsme jako první doplnili naše portfolio laminovacích strojů o technologie, které dokázaly 100% laminovat výstupy s digitálních strojů, a tím uzavřeli kompletní proces laminace většiny potiskovatelných materiálů.

rok 2007

Vzhledem k úspěchům v prodejnosti našich strojů, bylo nutností nadále zkvalitňovat obchodní a servisní služby. Logickým vyústěním této snahy bylo v roce 2007 vytvoření divize profesionálních knihařských strojů, prodej spotřebních materiálů k těmto technologiím a další rozvoj především v oblasti servisního zázemí.

rok 2010

rok 2011

Vyvrcholením naší snahy bylo v roce 2010 doplnění o knihařské stroje zn. DUPLO do našeho portfolia a celý tento proces jsme v roce 2011 úspěšně završili přidáním špičkových technologií značek Wohlenberg, Baumann a MBO.

Období 2011 až 2018 bylo pro FORMICA CZ plné změn, které nám umožnily další růst:

rok 2016

DRUPA. Uzavřeli jsme smlouvu o exkluzivním zastoupení s výrobci Hohner, Youngshin, GrafCut, Samed Innovazioni.

rok 2016

přestěhovali jsme se v rámci areálu do větších prostor, které nám umožnili:

 • vytvořit příjemné prostředí pro naše zákazníky i naše zaměstanance

 • větší prostor pro repasi stále více poptávaných použitých zařízení

 • uspořádat "Den otevřených dveří" kde jsme prezentovali více než 40 dokončovacích a tiskových technologií.

současnost

V současné době je společnost FORMICA CZ s.r.o. nejen dodavatelem dokončovacích technologií, ale vzhledem k dlouholetým zkušenostem je zároveň i konzultantem v oblasti výrobních procesů. Prakticky celý náš tým má mnohaleté zkušenosti z oblasti polygrafie a o tyto zkušenosti se ochotně dělí s našimi obchodními partnery.

Proč si vybrat právě nás?


Více než 30 světových výrobců dokončovacích technologií, zaručuje největší portfolio technologií pro každou tiskárnu a knihárnu - jakékoliv velikosti – se zaměřením na ofset i digitál - na českém a slovenském trhu. Díky nabídce nové i použité technologie zajišťujeme kompletní servis a dodávky náhradních dílů.

HOTLINE SERVIS: +420 777 060 639