pátek, 18 leden 2019
Dakar 2019

Macík potvrdil, že umí prohnat kamazy.
Brabec nevzdal ani po drsných pádech.

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve své žluté liazce dojeli do cíle Dakaru 2019. V semi Dakaru vybojovali skvělé 2. místo. A v poslední etapě získali také 3. nejrychlejší čas mezi všemi kamiony. Sedlčanská posádka v legendárním závodu, který je považován za nejextrémnější na světě, dokázala směle konkurovat velkým továrním týmům. Frantu, jak říkají svému kamionu, dokázali čeští závodníci výbornými výkony dovést do cíle i přes řadu nečekaných událostí. Nezastavilo je ulomené kolo ani měnící se verdikt pořadatelů, který je v druhé půlce závodu přehodil z hlavní soutěže do kategorie „malého“ Dakaru. Neztratili chuť bojovat dál a udělali maximum pro to, aby dojeli do cíle.
Respekt si zaslouží i Jan Brabec, motocyklista týmu Big Shock Racing, který Dakar dokončil, navzdory hrozivě vypadajícímu pádu v předchozí etapě, na 29. místě a celkově získal 34. pozici. A chuť vždy závodit naplno mu nevzala ani 9hodinová penalizace, bez které by jeho výsledek byl v TOP 20.